BC Ružinov 821

Menu

Náš klub sa venuje deťom, dorastu, mužom a ženám. Pravidelne sa zúčastňujeme rôznych medzinárodných turnajov (v priemere 15x do roka) v štátoch ako Maďarsko, Srbsko, Poľsko, Švajčiarsko, Francúzsko, Bosna a Hercegovina, Česká Republika (vrátane oblastných líg), Nemecko, Chorvátsko, Dánsko a iné.

Taktiež organizujeme medzinárodné turnaje na domácej pôde ako Sídliskový Boj, Turnaj Janka Zacharu, Boj o Bratislavu, Bratislavská Liga, Pohár Ružinova (medzinárodný turnaj pre ženy). Organizovali sme niekoľko kôl najvyššej Českej Extraligy.

Organizujeme sústredenia doma i v zahraničí, rôzne sparingové stretnutia, každoročné sústredenie počas letných mesiacov.

Box alebo pästiarstvo je olympijská športová disciplína. Bola súčasťou aj starých olympijských hier. V boxe proti sebe stoja dvaja súperi v ringu ohraničenom lanami. Pri zápase používajú údery pästí, ktoré sú chránené rukavicami. Existujú 3 základné údery: direkt, hák a zdvihák. Súperi sa snažia zasiahnuť súpera tak, aby získali za každý úder bod, prípadne aby dosiahli KO (z ang. knockout) – ukončenie zápasu tým, že súper nie je ďalej schopný zápasiť.

Prvé vyobrazenia boxu sú z dôb 3 000 až 2 000 rokov pred Kristom na sumerských a egyptských reliéfových vázach a sochách.

V súčasnosti sa box rozdeľuje na tzv. amatérsky box, a na profesionálny box. Najväčším rozdielom medzi nimi je to, že v amatérskom (olympijskom) sa používajú helmy na ochranu hlavy, a boxuje sa menej kôl než je to v profi ringu (obvykle 3x3 minúty).

Zdroj: https://sk.wikipedia.org/wiki/Box_(šport)