AIBA medzinárodný turnaj, Bosna a Hercegovina

Naša výprava sa vrátila z AIBA turnaja v Bosne a Hercegovine, kde sa zúčastnilo 11 krajín z toho väčšia časť na klubovej úrovni.

Keďže Slovenská Boxerská Federácia asi ako jediná odmietla povoliť slovenským boxerom vycestovať (umožnila sa zúčastniť turnaja len reprezentácii), naši boxeri priniesli cenné medaile, žiaľ nie pre Slovensko ale pre Českú republiku a klub Mistřín, ktorému touto cestou ďakujeme.

Nicole Ďuríková sa prebojovala v prvom zápase cez maďarskú boxerku, ktorú dva krát dostala do počítania a chýbalo skutočne málo, aby bol zápas predčasne ukončený. Z opačnej strany pavúka boxovali ruská a maďarská boxerka, ktorá prekvapivo postúpila a vo finále sa stretla s našou Nicole. V tomto súboji nám chýbala razancia proti súperke, ktorá mala viditeľne tvrdšie údery čo bolo v tomto súboji rozhodujúce. Nicole prehrala na body.

Žiaľ Nicole chýbali cenné kilogramy keďže ani vo svojej váhovej kategórii nemala plnú váhu a čo bolo ešte horšie ani súperky. Museli sme ju presunúť do vyššej váhovej kategórie, aby sme mohli boxovať. Napriek tomu dokázala podať skvelý výkon a priniesla Českej republike striebornú medailu.

V druhom zápase sa náš boxer Filip Barák stretol v súboji s Viliamom Tankom vo váhovej kategórii do 60 kg, v ktorej boli iba traja boxeri.
Filip podľahol v súboji na body nakoľko mu chýbali údery v strednej a blízkej vzdialenosti, kde mohol dominovať a Viliam na dlhú vzdialenosť nášho boxera bodoval.

Ďakujeme všetkým, ktorí našich boxerov podporili a ďakujeme Federácii Bosny a Hercegoviny za možnosť štartovať na tomto skvelom turnaji.

Fotogaléria