Medzinárodný turnaj v meste Szeged, Maďarsko

V dňoch 18 - 19.augusta 2018 sme sa zúčastnili turnaja Fesztivál Kupa Nemzetközi Ökölvívó Torna v maďarskom meste Szeged. Reprezentovalo nás päť dievčat Nicole Ďuríková, Miroslava Hlaváčová, Miroslava Gronská, Patrícia Anošiová a Andrea Širková, ktoré nám priniesli 3x zlato a 2x striebro. Prinášame Vám krátky report zo stretnutí v podaní trénera Svätoslava Todorova.

1. deň
1. Miroslava Gronská vs. Kinga Mezővári
Mirka sa snažila súperku prekvapiť tvrdším úderom, ale skúsenejšia maďarská reprezentantka, ktorá má viac ako 40 zápasov bola pozorná a práve jej sa podarilo 2x tvrdým zadným úderom prekvapiť. Mirka po zásahoch neukázala slabosť a naďalej aktívne boxovala. V závere stretnutia si dokázala niekoľkými efektívnymi úkrokmi pripraviť pozíciu a zasiahnuť súperku. Zápas skončil víťazstvom na body pre Kingu Mezővári.
2. Patrícia Anošiová vs. Olimpia Sidney Kis
Paťka výborne dokázala využívať efektívne boxerské techniky proti primeranej súperke. V súboji bolo u nej vidieť viacero únikov, krížnych úderov a kontra úderov. Paťka zaslúžene zvíťazila jasným výsledkom.
3. Andrea Širková vs. Bernadett Fekete
Andrea dokázala efektívne využiť nižší vzrast svojej súperky, ktorá bola o 1 váhovú kategóriu ťažšia a maďarskú boxerku naozaj vysokým počtom úderov vybodovala a dotiahla zápas do víťazného konca.

2. deň
1. Nicole Ďuríková vs. Dominika Bernát
Nicole vo veľmi bojovnom zápase, ktorý sa boxoval vo vysokom tempe, dokázala svoju súperku húževnatosťou preboxovať . So spoločných súbojov, ktoré sa odohrávali v strednej vzdialenosti,  vychádzala väčšinou víťazne a následne sa jej darilo zápas kontrolovať pohybom na nohách. Zápas dotiahla do víťazného konca.
2. Miroslava Hlaváčová vs. Kinga Mezővári
Mirka nastúpila do svojho v poradí tretieho zápasu. Zápas bol veľkou  psychickou a fyzickou skúškou, keďže skúsená Maďarka mala za sebou víťazstvo z predchádzajúceho dňa nad našou silnou boxerkou Miroslavou Gronskou. V prvom kole Mirka úspešne odolávala útokom súperky pohybom na nohách a dokázala vrátiť aj niekoľko razantných úderov. Do druhého kola Maďarka nastúpila s vysokým nasadením a veľkým počtom úderov, čo narobilo neskúsenej Mirke veľké problémy. Pár krát zastavila pohyb na nohách, čo umožnilo súperke 2x zabodovať tvrdým zadným úderom a dostať Mirku do počítania. Napriek zásahom chcela Mirka ďalej boxovať, ale rozhodca správne rozhodol a zápas ukončil.
3. Patrícia Anošiová vs. Eszter Muráni
Paťka nastúpila na tomto turnaji už do druhého zápasu proti domácej súperke. Dokázala výborne takticky blokovať a údermi predbiehať súperku, ktorá boxovala v opačnom garde. Zápas sa skončil pred limitom víťazstvom Paťky po nádhernom zadnom direkte na solar plexus. Paťka zaslúžene získala ocenenie za najtechnickejšiu boxerku turnaja. Gratulujeme!