Box Club Ružinov 821 na medzinárodnom turnaji Slovakia Boxing Cup 2018

V dňoch 13. - 17.06.2018 sa v obci Klin už po štvrtý krát konal jeden z najväčších turnajov v celej Európe Slovakia Boxing Cup. Organizátorom tohto podujatia je Box klub Triebeľ. Zúčastnených bolo viac ako 300 súťažiacich z 18-tich krajín. Boxovalo sa súčasne v troch ringoch. Za Box Club Ružinov 821 boxovalo 6 žien a 5 mužov pod vedením trénera Dušana BučkaSvätoslava Todorova.

» Nicole Ďuríková, » Mária Parobeková, » Miroslava Hlaváčová, » Miroslava Gronská, » Patrícia Anošiová, » Andrea Širková

» Filip Barák, » Peter Polník, » Alexander Tóth, » Jakub Martinka, » Štefan Šimkulič

48 kg Nicole Ďuríková
Mladá talentovaná boxerka sa nám predstavila v dvoch stretnutiach. V prvom zápase dokázala s veľkým prehľadom poraziť poľskú boxerku Karolinu Vrobel. V druhom stretnutí nastúpila favoritka v tejto váhovej kategórii, talianska reprezentantka Rosi Giorgia, ktorá v krátkej a strednej vzdialenosti viac bodovala vďaka veľkej skúsenosti a veľkému počtu zápasov, ktoré našej boxerke chýbali. Zvíťazila talianska boxerka, ktorá si nakoniec z turnaja odniesla zlato. » na začiatok

54 kg Mária Parobeková
60 kg Miroslava Hlaváčová
Začínajúce boxerky, ktoré žiaľ nemali vo svojich hmotnostných kategóriách možnosť zaboxovať si s boxerkami, ktoré by mali rovnakú výkonnostnú úroveň. Mária Parobeková, ktorej súperkou bola veľmi silná lotyšská boxerka Karina Lecko, stretnutie prehrala. Majke nedala najmenšiu šancu a hneď v úvode stretnutia ju vysokou aktivitou porazila. Miroslava Hlaváčová vo veľmi vyrovnanom bojovnom stretnutí, kde padali razantné údery na oboch stranách podľahla poľskej boxerke Kamile Mikulskej v treťom kole. » na začiatok

60 kg Miroslava Gronská
Jej súperkou bola chorvátska reprezentantka Sara Beram. Stretnutie bolo veľmi bojovné a zaujímavé pre diváka, padal v ňom veľký počet úderov. Súboj sa skončil víťazstvom Chorvátky, ktorá dokázala zdolať všetky súperky v tejto váhovej kategórii a odniesť si zlato. Naša Mirka podala naozaj skvelý výkon napriek tomu, že to bol v poradí jej siedmy zápas. » na začiatok

64 kg Patrícia Anošiová
Dokázala zdolať Katarzinu Szransku z Poľska v súboji, kde predviedla prehľad na dlhú vzdialenosť a dokázala vybodovať súperku priamymi údermi. V ďalšom stretnutí bola jej súperkou tiež poľská boxerka Natalia Barbusinska. Po skvelom úvodnom kole, kde znovu dominovala v boji na dlhú vzdialenosť a bodovala z prednej ruky, ktorú občas doplnila zadným razantným úderom, čo bolo pre súperku veľmi nepríjemné, už žiaľ nedokázala v druhom kole nadviazať na úvod. Poľská boxerka hneď v úvode nasadila vysokú frekvenciu úderov spojených s bezhlavým útokom. Paťa nezareagovala vyššou aktivitou úderov, ktoré by Poľku dokázali zastaviť a tak podľahla na body proti silnej boxerke a zaslúžene si priniesla z turnaja striebornú medailu. » na začiatok

81 kg Andrea Širková
Vo vynikajúcom finálovom stretnutí sa nám predstavila naša najskúsenejšia a najúspešnejšia boxerka, ktorej súperkou bola nemecká reprezentantka Kristin Ungefroven. Andrea ju dokázala s prehľadom poraziť a na druhý deň si ešte v sparingovom stretnutí zaboxovala s najtalentovanejšou slovenskou boxerkou Jessicou Triebeľovou, trojnásobnou majsterkou Európy. A v tomto stretnutí sa bolo naozaj na čo pozerať po technickej aj taktickej stránke, čo ocenili aj prítomní diváci. Je veľká škoda, že naša boxerka sa nemohla zúčastniť majstrovstiev Európy žien, na ktoré bola naozaj po kondičnej stránke pripravená, kvôli váhovej kategórii. Žiaľ disciplína v príprave je v boxe to najdôležitejšie. Dúfajme, že do budúcna sa poučí. » na začiatok

60 kg Filip Barák
Náš skúsený boxer, ktorý sa do finále dostal cez dva zápasy si dokázal poradiť s kvalitnými súpermi. V prvom vynikajúcom bojovnom stretnutí zdolal talianskeho boxera Yeilera Ramireza pôvodom z Kuby, v druhom stretnutí  porazil boxera z Poľska Arkadiusa Zaknargana a v treťom, finálovom stretnutí nastúpil o hlavu vyšší poľský boxer Dominik Palak, ktorého taktiež porazil. Filipovi gratulujeme k zaslúženému víťazstvu na tomto kvalitnom turnaji. » na začiatok

64 kg Peter Polník
Náš mladý a perspektívny boxer, ktorý má za sebou tiež veľmi malý počet stretnutí, no napriek tomu podáva skvelé výkony aj v českej Extralige. V prvom stretnutí bol jeho súperom moldavský reprezentant Nederita Grigorig, ktorého zdolal a v druhom stretnutí nastúpil ukrajinský boxer Demkin Svatoslav, nad ktorým taktiež zvíťazil. Gratulujeme k víťazstvu v tejto váhovej kategórii. » na začiatok

69 kg Alexander Tóth
Jeho súperom bol maďarský boxer Andras Vadasz, ktorý patrí k svetovej špičke o čom svedčí jeho hosťovanie za Anglicko v najvyššej svetovej lige WSB. Alexander síce podľahol s týmto kvalitným súperom na body, no za výkon, ktorý podal sa nemusel vôbec hanbiť. V určitých chvíľach dokázal narobiť svojmu súperovi starosti. Po tomto stretnutí môžeme povedať, že Alexander je veľmi perspektívnym boxerom do budúcnosti, keďže jeho súper bol ocenený ako jeden z najlepších boxerov turnaja. Dôležitá bude Alexandrova účasť v príprave a prípravných stretnutiach pred takto veľkými podujatiami. » na začiatok

69 kg Jakub Martinka
Mladý boxer, ktorého súperom bol skúsenejší Sebastian Kovgal z Poľska prehral na body. Jakub určite potrebuje pre tieto turnaje väčšie skúsenosti, no napriek tomu predviedol výkon, za ktorý sa nemusí hanbiť. » na začiatok

91 kg Štefan Šimkulič
Výborný boxer, ktorý má za sebou víťazstvo v turnaji King of the Ring (taktiež z dielne BC Triebeľ)z pred dvoch rokov, odkiaľ si priniesol opasok. Žiaľ, po dlhšej zápasovej pauze a nepravidelnej účasti v prípravných zápasoch, ktoré sú veľmi potrebné pre takéto veľké podujatia nedokázal psychicky zvládnuť úvod stretnutia, kde ho hneď v prvom útoku súper Neyrot Gaetan z Francúzska prekvapil zadným úderom. Števo sa napriek tomu dokázal dostať naspäť do zápasu. Vysokou aktivitou a frekvenciou úderov, ktorými zasahoval spodok aj vrch súperovho tela, ho doslova prebíjal. No v polovici stretnutia Števo zase poľavil v pozornosti a súperovi sa v tomto zaváhaní, kde náš boxer vzdialenosť neskrátil a ani nepredĺžil únikom do strany, okamžite podarilo zareagovať a v strednej vzdialenosti zasadil Števovi tri zadné údery. Po týchto úderoch sme ho vzdali. » na začiatok

Ďakujeme všetkým zúčastneným boxerom a boxerkám, ktoré úspešne reprezentovali náš klub na tomto špičkovom medzinárodnom podujatí a dokázali to svojou kvalitnou a obetavou prípravou. Vďaka tomu si priniesli 3 zlaté, 1 striebornú a 3 bronzové medaile. Želáme im veľa ďalších úspechov po nadchádzajúcom letnom odpočinku a príprave do ďalšej polovice sezóny, ktorá sa nám začína koncom augusta.

Ďakujeme organizátorovi Petrovi Triebeľovi za možnosť zbierať medzinárodné skúsenosti na jednom z najväčších a najkvalitnejších svetových turnajov, ktorý sa organizuje priamo na Slovensku.

» Fotogaléria